ІІІ тур Кубку Буковеля

25 Jan 2016

ІІІ тур Кубку «Буковеля» з фрі-файту
30 січня 2016 року, 20.00, РЦ «Бука»

Ще не вляглися пристрасті другого туру змагань, а ми вже починаємо десятиденний «countdown» третього туру. Такий вже плей-офф Кубку «Буковеля» - стрімкий рух уперед до заповітного Поясу Чемпіона!

Другий тур підтвердив рівень, заданий першим, і навіть де в чому став кращим, він цілком виправдав сподівання організаторів – дійсно всі поєдинки показали те, чого від спортсменів і чекали. На змагання четвертого і п’ятого турів накладали свій відбиток події в країні, коли про спортивну складову не у всіх учасників був час і можливість задуматися. Але не цього року.

Кожен бій надзвичайно конкурентний, кожен спортсмен демонструє величезну вмотивованість та підготовку. У першій четвірці вагової -61,2 кг очікувано переміг титулований Тарас Титаренко. Він вже неодноразово здобував собі місце в Гранд-Фіналі, але далі третого місця ще не підіймався. Однак цього року він буквально горить бажанням перемогти. Саме ця четвірка подарувала глядачам неймовірний нокаут у виконанні молодого спортсмена з Ірпеня Колотвіна Романа, яки переміг у першому поєдинку, але у фіналі змушений був поступитися технічним нокаутом Титаренку Тарасу. Усе таки на такого рівня суперника не вистачило витривалості і досвіду – втративши увагу на одну мить, Роман пропустив потужний удар ногою в корпус, після якого вже не зміг оговтатися, а суперник завершив свою справу касдадом ударів руками, змусивши втрутитися рефері і зупинити поєдинок.

Порадували спортсмени з Чернівців, вихованці СК «Побратим». Якщо минулорічного сезону мова йшла лише про те, чи в першій половині, або чи в другій першого раунду спортсмени цього клубу програють, то цього року Дивоняк Дмитро продемонстрував чудовий конкурентний бій з Титаренком Тарасом в напівфіналі, заслужено здобувши титул «найкраще виконання кидків», однак програв рішенням суддів. А його одноклубник Штефуряк Іван у другій четвірці переміг задушливим прийомом не менш титулованого, ніж Титаренко, суперника зі Львова!

У цій четвірці домінував Сотніченко Василь. Вимушено він не брав участь у  змаганнях з фрі-файту певний час, і 2015-й рік став для нього роком повернення. Свій поєдинок з Крупенкіним Олександром у першому раунді він нічого не міг протиставити проходам в ноги та домінуванню в боротьбі супреника, однак у другому раунді під час боротьби в клінчі Олександр припустився помилки, давши можливість зробити захват, і Василь вже не відпустив – перемога задушливим прийомом. У другому поєдинку подібну помилку допустив Штефуряк Іван вже на перших секундах першого раунду. Як результат – найкоротший бій вечора (58 секунд), і Сотніченко стає четвертим учасником Гранд-Фіналу в цій ваговій категорії.

Отже, у ваговій -61,2 кг 13-го лютого зійдуться чинний Чемпіон Лунга Олександр (Харків) і претенденти – Сотніченко Василь (Київська область), Галушко Семен (Дніпропетровська) та Титаренко Тарас (Івано-Франківська). Схід-Центр-Захід.

Дай же Боже, щоб тільки на спортивних майданчиках у боротьбі зустрічалися представники нашої єдиної держави!
У ваговій -65,8 кг жереб звів одноклубників – Городинця Артема та Карманова Олександра – спочатку в одному турі, а потім і в першому ж поєдинку власне четвірки. Артем вів поєдинок, однак пропустив атаку «трикутником», домінуючи зверху, і Олександр вже не втратив свій шанс перемогти ще в першому раунді.

У другому напівфіналі цієї четвірки Світличний Євген продемонстрував, що спортсмени з Кривого Рогу вже адаптувалися до Буковеля. Адже попередні сезони, не зважаючи на свою досвідченність, вони несподіванно поступалися менш титулованим спортсменам. Євген продемонстрував дуже конкурентний бій з Вульчином Іваном. Нагадаємо вам, що Іван – єдиний, хто зміг достойно протистояти в змаганнях п’ятого сезону Лунзі Олександру, який став тоді Чемпіоном, і програв лише в додатковому часі рішенням суддів! За рік, який пройшов між цими змаганнями, Іван не втрачав часу, здобувши титули Чемпіона України з фрі-файту в розділі «ріал файт», а також віце-чемпіона в розділі ММА! Попри рівну боротьбу в двох раундах у третьому Євгену очевидно не вистачило функціоналу, і Іван зміг набрати необхідну для перемоги кількість балів – перемога рішенням суддів.

Найдраматичніша і найнесподіванійша боротьба розгорнулася у четвірці вагової -83,8 кг. Автор минулорічного апсету Лисенко Богдан і цього року порадував своїх прихильників сенсацією, здобувши перемогу в цій четвірці та підтвердивши своє звання кращого спортсмена Федерації фрі-файту 2015-го року за результатами виступів у всеукраїнських змаганнях!

Спочатку в додатковому часі рішенням суддів він переміг фаворита цієї четвірки – Єфрємова Дмитра (справедливості ради потрібно сказати, що Дмитро зламав собі кисть під час удару ще на початку першого раунду), а в фіналі четвірки переміг Левченка Дениса технічним нокаутом – секундант Дениса викинув рушника за 5 секунд до кінця основного часу! В свою чергу Денис абсолютно несподіванно больовим прийомом на руку в своєму напівфіналі залишив за бортом Колотила Олега, що багато років був постійним учасником Гран-Фіналів в цій ваговій категорії!

Поєдинок у надважкій ваговій категорії тривав усі три раунди. Шабадаш Вадим був активніше, атакував, однак у поєдинках дивізіону Еліта враховуються лише повноконтактні удари, які досягнули мети. Тому більшість з його ударів, які наче і досягнули мети, не викликали жодної реакції ні у суперника, ні в записках бокових суддів.  Савченко Богдан же бив важко, значно активізувавшись в кінці другого та у третому раунді, що дало йому можливість перемогти.

30 січня на нас чекає третій тур змагань. І тут інтрига перед початком ще більша, ніж у всіх двох попередніх!

На глядачів чекають чотири четвірки та одиночний бій. Четвірки у вагових -65,8 кг, -70,3 кг, -77,1 кг та -83,8 кг, та одиночний бій у надважкій вазі.

Щодо інтриги – якщо в першому турі брали участь лише два спортсмени, які в 5-му сезоні пробилися в Гранд-Фінал, в другому – лише один, то в третьому турі братимуть участь одразу п’ять учасників Гранд-Фіналів Кубку «Буковеля» - 2015! Мало цього – двоє з них (Янко Василь та Краковський Олександр) в Гранд-Фіналах перемогли перший поєдинок, і вже у статусі офіційних Претендентів  билися з чинними володарями чемпіонських Поясів за право володіння!

Четвірка в -65,8 кг - унікальна за класом спортсменів:

Янко Василь – минулорічний Претендент, який поступився лише незмінному володарю Поясу – Однорогу Євгену в Чемпіонському Поєдинку;

Босий Юрій – чинний бронзовий призер Чемпіонату світу з ММА, що пройшов в Лас-Вегасі, та кращий спортсмен з фрі-файту 2015-го року! Попереднього сезону він легко пройшов в Гранд-Фінал, але хвороба змусила його знятися з участі. Хто-зна, як би вирішилася доля поясу, якби він таки зміг виступити?

Федонов Олексій – без зайвих слів - зірка змішаних єдиноборств, що стрімко сходить на небосхилі. Ще рік назад про нього лише згадували, як про перспективного спортсмена, а впродовж 2015-го року він здобув звання Чемпіона України з багатьох видів спорту,  в тому числі і з фрі-файту!

Христофоров Вадим – вихованець одразу двох шкіл фрі-файту: Миколаївської (перші тренери Конвишер І.Б. та Магдалюк Р.Г.) та Київської, де він тренується зараз в серці розвитку фрі-файту – СК «Пересвіт».

Блискуча і непередбачувана четвірка!

Не менш інтригуюча, а може і більш інтригуюча, четвірка у ваговій категорії -70,3 кг.

Скажемо більше – унікальна четвірка.

Краковський Олександр – учасник Гранд-Фіналів декількох сезонів Кубку «Буковеля», офіційний Претендент попереднього сезону, який переміг всі поєдинки, крім чинному Чемпіону!

Цебро Сергій – автор найвидовищнішого поєдинку першого туру п’ятого сезону. Відео цього поєдинку зібрало 1500 переглядів на youtube.com за один день після опублікування!

Долішній Олександр та Богачук Едуард – це беззаперечні легенди фрі-файту вже при житті, спортсмени, які були від самого початку Кубку «Буковеля», учасники першого сезону. Найдосвідченіші спортсмени серед багатьох учасників цьогорічного сезону!

Вагові категорії -77,1 та -83,8 кг багато в чому нові, нові спортсмени, а тому і найочікуваніші.

Адже саме отакі поєдинки – абсолютно нові – і є найчастіше найцікавішими.

У ваговій -77,1 кг Глянцев Олег, учасник Гранд-Фіналу, автор нокауту та технічного нокауту першого туру п’ятого сезону, всі пам’ятають його обміни ударами, але попри те, що він у Гранд-Фіналі програв трикутником руками Загубинозі Івану, впродовж 2015-го року він здобув блискучу перемогу в турнірі в Дніпропетровську саме задушливим прийомом! А це означає, що він таки подбав про свої можливості в партері!

З четвірки, крім Глянцева, три спортсмени – нові в змаганнях Кубку «Буковеля» з фрі-файту. Тож чекаємо розвязання інтриги в залі РЦ «Бука»!

У ваговій категорії -83,8 кг зібралася «вибухова суміш» на чолі з учасником Гранд-Фіналу попереднього сезону – Карповим Олександром, Масний Євген, Насібов Джангір та Оріщак Вадим – відомі спортсмени, здатні працювати і в стійці, і в партері. Так що лише поєдинки покажуть – хто з них сильніший!

Поєдинок між Матвієнко Дмитром та Трегубенком Ярославом в надважкій ваговій категорії дасть ім’я четвертого учасника Гранд-Фіналу в цій вазі. Нагадаємо, там вже знаходяться чинний Чемпіон - Слюсарчук Ігор, переможець першого туру змагань Хмильковський Станіслав та переможець другого туру змагань Савченко Богдан.

Чекаємо всіх в РЦ «Бука» 30-го січня в 20.00!